facebook twitter youtube  rss

Γεύσεις από την Karabourno | Ελληνική θάλασσα ζωντανεύουν σε ένα ξεχωριστό περιβάλλον...CROSSOVER everything your team neads!

ΕΚΑΣΘ

ekasth1 615x400

Η ένατη αγωνιστική της Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:
 

ekasth

Μεγάλη νίκη-πρόκριση στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ πέτυχε η Αρετσού που επικράτησε στην Νεάπολη των νέων του ΠΚ με 75-76. Οι νικητές είχαν το προβάδισμα μέχρι το 37ο λεπτό, όταν οι γηπεδούχοι πέρασαν για πρώτη φορά στο σκορ. 
 

logo programma ekasth paraskevi 1

Η ένατη αγωνιστική της Β΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

neanides aris 2016 17

Φορτσάροντας στο πρώτο μισό της τελευταίας περιόδου και φθάνοντας την διαφορά μέχρι και στους 17 πόντους στα μέσα της, οι νεάνιδες του Αρη επικράτησαν με 60-51 του Ζέφυρου και προκρίθηκαν στα προημιτελικά του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ. Οι αδελφές Τσινέκε με την Γιαννουσίου ήταν οι καλύτερες των νικητριών.

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 40-38, 60-51
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Ηλιόπουλος
ΑΡΗΣ(Τσεσμετζής-Κουλακιώτης): Τσινέκε Ε. 22(4), Τσινέκε Κ. 12, Σικαλίδου, Γράψα 6, Γιαννουσίου 10, Θωμόγλου 3(1), Νιγδέλη, Μπέρμπερη, Ουζούνη 4, Μπουντούκα 3, Κυριακοπούλου, Αβρονιδάκη.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Αλεξανδρίδης-Ουρκέρογλου): Γεωργούλα 7, Δραγκόλα, Τζήκα 4, Μπαλκογλου 9(3), Αλασχάρ 9(1), Μανωλοπούλου 18, Γραβάνη 2, Κλεπουσνιώτου 2, Κοντραφούρη, Οζπαπαδοπούλου Μ., Ελευθεριάδου.
Πηγή: tsiotras.blogspot.gr

ekasth

Τα πρωταθλήματα νέων και νεανίδων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Γ΄ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ-CAP

20:30 ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ εφ. ~ ΕΥΟΣΜΟΣ-ΔΟΞΑΣ ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΓΡ., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
νέο Γραμματεία: Παπαθανασίου, Μούστος, Κεχαγιά

Γ2΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

21:30 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΟΛΝΤ ΣΚΟΥΛ Α.Σ.Κ. ~ ΙΚΑΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ ΑΣ ΜΟΣΧΑΣ, ΨΑΡΡΑΣ
Γραμματεία: Πασχαλίδου, Σωτηριάδου, Βουδούρης

Προκριματική φάση Κ/20

21:45 ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕΣ ~ Β.Α.Ο. ΤΟΚΜΑΚΙΔΗΣ, ΔΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ
Γραμματεία: Ζαφειριάδου Ν., Γιοβανούδα
21:45 ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ~ ΗΡΑΚΛΗΣ Γ.Σ. ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΑΣΚΟΣ
Γραμματεία: Συμεωνίδης, Κράντα
21:30 ΘΕΡΜΗΣ Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΚΑΣ ~ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔ. ΤΖΙΟΒΑΝΝΑΚΗΣ, ΤΕΜΕΛΚΟΥ
Γραμματεία: Καρατζιώτης, Κουκουβίνου
21:30 Π.Α.Ο.Κ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ ~ ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΟΜ ΣΕΛΕΒΟΣ, KRKOBABIC
Γραμματεία: Τουκμενίδου, Δρακοπούλου

Προκριματική φάση ΝΕΑΝΙΔΩΝ

21:45 ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ ΗΡΑΚΛΗΣ Γ.Σ. ~ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ ΠΛΑΤΕΛΛΑ, ΛΟΛΙ
Γραμματεία: Λιούτσιας, Κωστοπούλου
20:45 ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔ. ~ ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΡΑΤΤΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΡΙΔΗΣ
Γραμματεία: Παληογιάννη, Σκαλιστής
21:30 ΛΑΓΚΑΔΑ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚ. ΜΑΣ ~ Ε.Ο.Σ. ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΗΣ, ΜΙΜΗΚΟΠΟΥΛΟΣ
Γραμματεία: Νέδας, Σαράφης

asteras sindou andriko 2016 17

Αμετάβλητη παρέμεινε η κορυφή στην Α' Κατηγορία Ανδρών της ΕΚΑΣΘ με τους τρεις πρωτοπόρους εύκολα ή δύσκολα να παίρνουν σημαντικές νίκες. Ο Αστέρας Σίνδου με κορυφαίους Μωυσιάδη, Χρήστου κέρδισε εύκολα την Αρετσού, ενώ δύσκολα πέρασε η ΑΕ Πυλαίας από τη Μηχανιώνα και ο ΔΑΣΩ επί του Γαλαξία.

One Two Six Hardcore Street Fashion Clothingthesbike 320artemis

Όλα τα νέα από τον χώρο του μπάσκετ εντός και εκτός Ελλάδος με την αξιοπιστία του δημοσιογραφικού team του basketplus.gr 24/7 στις οθόνες σας !

ακολουθήστε μας  facebook twitter  youtube  rss